Telefon / +90 248 317 11 00 * M. +90 533 647 9948

E-Posta / mustafa@ensarmarble.com

Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda
Sevdiklerinizle Paylaşın

Doğal taşların yapı ve dekorasyan malzemesi olarak kullanılmaya başlanması, dünya doğal taş üretiminin artmasına neden olmuştur. Son yıllarda görülen artış, doğaltaşı kazanım ve işleme teknolojisindeki gelişmelerle paralellik göstermektedir. Yaşanan teknolojik gelişmeler neticesinde gerek doğal taş çıkartılırken, gerekse çıkartılan doğaltaşın işlenmesi sırasında minimum kayıplar verilmektedir.
            Türkiye, jeolojik yapısının etkisiyle oldukça zengin yer altı kaynaklarına sahiptir. Doğal taş ve özellikle de mermer, bunların başında gelmektedir.   Türk mermer sektörü;  çeşit ve rezerv zenginliği,  sektör deneyimi,  deniz ulaşımı sayesinde nakliye kolaylığı, dinamik sektör yapısı,  kullanılan yeni teknolojiler ve geniş renk kartelası ile dünya mermer piyasasında önemli bir yere sahiptir.
            Ensar Mermer 1995 yılında mermer sektöründeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak kurulmuş olup, uluslararası kalite standartlarında faaliyetlerini sürdürerek 2 adet doğaltaş işleme fabrikasına sahip olmuştur. Fayans fabrikası olarak faaliyet gösteren tesisi 6.500 m2 si kapalı olmak üzere toplam 14,700 m2'lik alana sahiptir. Katrak fabrikası olarak 2013 yılında faaliyete giren yeni tesisi ise 10,000 m2 si kapalı toplam 70,000 m2'lik alana sahiptir. Her iki tesisinde en son teknoloji makina parkurlarıyla müşterilerine hizmet etmeyi kendine şiar edinen Ensar Mermer, kurulduğu günden bugüne kendini sürekli geliştirerek çağın gereklerine göre yatırımlarına devam etmektedir.
            Antalya limanına 70 km uzaklıkta bulunan Ensar Mermer A.Ş.  coğrafi konumu ve ürün yelpazesinin genişliği sayesinde sektörün ileri gelen firmalarından bir tanesidir. Her biri kendi alanında uzman, madencilik ve doğal taş sektöründe deneyimli ekibleri ile ocaklarından çıkarmış olduğu hammaddeleri doğrudan veya plaka,fayans vb. gibi ürünlerle ebatlı formatta üretimini yapıp satışını 4 kıtada gerçekleştirmektedir.
            Akdeniz’in Toros dağlarında  yer alan Cappucino bej, Rose bej ve krem bej mermer ocağımız Antalya ilinin Korkuteli ilçesi Taşkesik köyü sınırları içerisinde olup aylık üretimi 7.500 ton mermerdir. Traverten ocağımız Burdur'un Bucak ilçesine 35 km uzaklıktaki Karaseki köyündedir. Traverten ocağımızda 12 ay boyunca faaliyet gösterilmekte olup, aylık olarak yaklaşık 4.000 ton traverten çıkarılmaktadır. Bu ocağımızdan Noce, Walnut ve Medium olmak üzere üç çeşit traverten bulunmaktadır.
            Müşterilerinin her türlü tercihine yönelik olarak üretilen çok sayıda ölçüyü ürün portföyünde barındıran Ensar Mermer; Otel , iş merkezi, hastane,camii gibi projelere imza atarak yerli ve yabancı tüm yatırımcıların dikkatini çekmiştir.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...